Rekonstrukcja paznokcia
O zabiegu
Utrzymanie paznokci w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie. Zdarza się, że w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku tracimy nasz paznokieć. Wtedy z pomocą przychodzi nam podolog, który dzięki specjalistycznej wiedzy pomoże nam skutecznie rozwiązać ten problemem.
Kiedy zgłosić się do podologa?
Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.
Prognoza podologiczna
Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany, odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Czas terapii
Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.